Amerykański rzucający w Toruniu

Arriva Twarde Pierniki ogłosiły najnowsze wzmocnienie swojego składu. Trey Diggs, utalentowany amerykański rzucający, dołącza do drużyny na nadchodzący sezon. Trey Diggs, który spędził trzy lata reprezentując barwy Bowling Green Falcons na uniwersytecie w stanie Ohio, staje się piątym obcokrajowcem w zespole.

Amerykański rzucający w Toruniu
Amerykański rzucający w Toruniu

Trey dołącza do Pierników

Mimo że Trey nie miał okazji wystąpić w prestiżowym turnieju NCAA March Madness podczas swojej uniwersyteckiej kariery, jego umiejętności i determinacja przyciągnęły uwagę drużyny Arriva Twarde Pierniki. W sezonie 2019/2020 Falcons awansowali do turnieju finałowego, jednak niestety został on odwołany z powodu pandemii koronawirusa. W kolejnych latach Trey kontynuował rozwijanie swojego talentu.

Po ukończeniu studiów Trey Diggs podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z zespołem Zeeuw & Zeeuw Feyenerod Rotterdam, gdzie od razu stał się najlepszym strzelcem drużyny. W swoich pierwszych czterech meczach notował imponującą średnią wynoszącą 25,5 punkta na mecz. Jego wyjątkowy występ w meczu przeciwko Donar Groningen, gdzie zdobył aż 37 punktów, wzbudził zachwyt kibiców. Trey zaprezentował się doskonale, trafiając 7 razy za dwa punkty, 4 razy za trzy punkty oraz nie pomylił się z linii rzutów wolnych aż 11 razy. Jego średnia punktowa w lidze BNXT wyniosła 18,4 punkta na mecz, jednak drużyna z Rotterdamu niestety odpadła w ćwierćfinale z Circus Brussels.

Trey Diggs wyraził swoje zadowolenie z możliwości występów w barwach Arriva Twarde Pierniki, mówiąc: „Czuję się świetnie, że dostałem szansę występów w Toruniu w moim drugim profesjonalnym sezonie. Nie mogę doczekać się wspólnych treningów z moimi kolegami z drużyny. Będziemy razem dążyć do wygrywania jak największej liczby meczów i zrobimy wszystko, żeby awansować do play-offów. Do zobaczenia wkrótce!”

Arriva Twarde Pierniki z niecierpliwością oczekują na debiut Treya Diggsa w ich barwach i wierzą, że jego umiejętności przyczynią się do osiągnięcia sukcesów w nadchodzącym sezonie.

5 / 5. Ocen: 1

Ogromna wiedza o koszykówce to tylko miły dodatek, jaki posiada ten potężny przeredaktor. W Probasket odpowiedzialny za wszystko, od banowania niedobrych userów po pisanie relacji prosto z USA!

Podobne newsy

1 of 41