Legalne gry hazardowe online w Polsce?

Bukmacherzy z całego świata stale ze sobą rywalizują, starając się przyciągnąć do siebie jak największe ilości ludzi zainteresowanych zakładami wzajemnymi. Podobna sytuacja była w Polsce, przynajmniej do czasu nowelizacji Ustawy Hazardowej z 2017 roku, która zamknęła polski rynek bukmacherski, pozwalając na działanie na nim wyłącznie podmiotom z oficjalną licencją ze strony Ministerstwa Finansów. Wbrew temu, co każdy myślał, wcale nie zamknęło to go na konkurencyjność – co więcej, ta jeszcze bardziej się zaogniła, a podmioty, które utrzymały się w naszym kraju zaczęli jeszcze bardziej starać się o klientów. Wynikiem tych starań jest usługa Betgames, która obecnie znajduje się wyłącznie w ofercie bukmachera STS. Co powinniśmy o niej wiedzieć, zanim na dobre się nią zainteresujemy?

betgames legalne gry hazardowe
Legalne gry hazardowe online w Polsce?

10 rzeczy, które musimy wiedzieć o Betgames

Betgames to nowoczesna usługa, która choć w Polsce dopiero raczkuje i obecnie jest oferowana zaledwie przez jednego operatora bukmacherskiego (STS – Star-Typ Sport), sprawdza się doskonale, co sugeruje, że również konkurencja może się nią zainteresować. Co więcej, krążą już informacje, że inni popularni w Polsce bukmacherzy już pracują nad podobną funkcjonalnością – być może wystąpi ona pod inną nazwą, ale na pewno jej założenia nie będą znacząco odstawać od tych znanych właśnie z Betgames. Oto co powinniśmy wiedzieć na temat samej usługi:

 1. NIE gramy w niej w gry karciane – Betgames jest dostępne na portalu bukmacherskim, a zatem my jesteśmy tutaj typerami; w jego ramach zaledwie oglądamy symulacje gier karcianych (przeprowadzane przez żywą osobę, a nie przez algorytm) i obstawiamy wybrane przez nas wyniki.
 2. Jest w pełni legalna – usługa jest częścią oferty podmiotów, które w naszym kraju działają w pełni legalny sposób. Legalne gry hazardowe online dostępne u Polskiego bukmachera pod adresem www.STS.pl.
 3. Podlega pod zasady hazardu – oznacza to, że aby obstawiać w jej ramach, musimy mieć ukończone 18 lat, a środki, które trafią na konto wirtualne pochodzić będą z legalnego źródła.
 4. Nie wymaga dodatkowego konta – wystarczy konto u bukmachera, który ma w swojej ofercie tę usługę, aby móc w pełni z niej korzystać, przy wykorzystaniu dokładnie tego samego salda.
 5. Grami zarządza krupier – krupier, będący prawdziwym człowiekiem (zazwyczaj kobietą) prowadzi każdą z gier, zarządza kartami oraz informuje na temat przebiegu wybranego rozdania oraz etapach, w których możemy dokonywać zakładów.
 6. Możemy się w niej komunikować – Betgames posiada wbudowany czat, za pośrednictwem którego możemy witać się z krupierem, zadawać mu pytania, ale też prowadzić dyskusję z innymi graczami. Wprowadza to do świata bukmacherskiego możliwość integrowania się ze społecznością. Możemy dzielić się zwycięstwami, wspólnie analizować porażki i zastanawiać się nad typami na przyszłe rozdania.
 7. Kursy tutaj są dynamiczne – kursy zależą od przebiegu danego rozdania, dlatego też warto śledzić je na bieżąco.
 8. Gry toczą się na żywo – gry w ramach Betgames rozgrywane są całodobowo i na żywo – w związku z tym możemy do nich dołączyć w najbardziej dogodnej dla nas chwili.
 9. Nie ma tu możliwości korzystania z kuponów AKO – choć w większej części oferty istnieje możliwość składania kuponów akumulacyjnych, tutaj jej nie ma – gier z Betgames nie można dołączać do tego typu kuponów. Zawsze znajdują się na kuponach typu SOLO.
 10. Nie wszystkie promocje działają w jej obrębie – choć saldo jest dzielone z głównym serwisem bukmacherskim, nie zawsze wspierane są wszystkie promocje – wykaz tych, które na pewno są zawrzemy w dalszej części artykułu. 

140 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Betgames – jakie legalne gry hazardowe online można obstawiać?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Betgames jest usługą wciąż raczkującą na polskim rynku. Z uwagi na to obecnie oferuje dostęp do trzech gier karcianych. Poniżej opisujemy pokrótce ich zasady, zwracając uwagę przede wszystkim na to, jak działają z perspektywy obstawiającego. Najwięcej uwagi wielu Polskich graczy skupionych jest na legalny poker online, który także dostępny jest w usłudze Betgames.

Wojna

Wojną w Betgames rządzą dokładnie te same zasady, które występują w rzeczywistej, znanej nam wszystkim wersji tej gry. W związku z tym w pojedynku bierze udział dwójka graczy (jeden z nich to krupier), którym zostają wręczone dwie karty z talii. Gracz, którego karta będzie miała wyższą wartość – wygrywa. Jeżeli z kolei obie karty mają tę samą wartość, dochodzi do wojny, która w przypadku Betgames nie jest kontynuowana, a jest jedynie remisowym rozstrzygnięciem rozdania. W wojnie możemy obstawiać zarówno remis, jak i wygraną któregoś z zawodników – możemy też zakładać się o to, jaka karta znajdzie się na stole w najbliższym etapie. Samych etapów obstawiania są dwa, a przed każdym z nich możemy dokonywać zakupu kuponów:

 • 1 etapie krupier daje kartę graczowi,
 • 2 etapie krupier przyznaje kartę sobie, po czym następuje porównanie wartości obu kart i, oczywiście, rozwiązanie całego rozdania;

Wojna w Betgames jest grą bardzo dynamiczną i prostą – pojedyncze rozdanie w niej zamyka się w obrębie 2 minut.

Bakarat

Bakarat jest jedną z mniej znanych w Polsce gier, jednak cechuje się niemal równie prostymi zasadami, co wspomniana przed sekundą wojna. W rozdaniu bierze udział dwójka graczy, z których jednym również jest krupier – każdy z nich otrzymuje po dwie karty (na różnych etapach). Karty posiadają określone wartości:

 • karty od 2-9 posiadają wartość widniejącą właśnie na nich,
 • karty od 10 do króla nie posiadają żadnej wartości (0),
 • as wart jest dokładnie jeden punkt. 
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Celem rozgrywki jest zbliżenie się do wartości 9. Istnieje przy tym kilka podstawowych zasad: jeżeli wartość kart gracza nie przekracza 5, a krupiera 2, zostanie dolosowana trzecia karta (której wartość dołączy się do sumy). Jeżeli z kolei suma będzie wartością dwucyfrową, do ostatecznego rozrachunku zaliczy się tylko druga cyfra. Obstawiać tutaj możemy zwycięstwo wybranego gracza, remis albo też kolejną kartę, która się pojawi. Robić to możemy w trzech fazach:

 • 1 etapie krupier daje jedną kartę graczowi;
 • 2 etapie krupier przyznaje kartę samemu sobie;
 • 3 etapie przyznane zostają drugie karty zarówno graczowi, jak i krupierowi – następuje też dociągnięcie trzeciej karty, jeżeli sytuacja tego wymaga.

Poker

Poker, czyli najpopularniejsza gra karciana na świecie, w ramach Betgames dostępny jest w swojej najbardziej rozpowszechnionej formie – Texas Hold’em Poker, która zakłada udział sześciu graczy w pojedynczej rozgrywce. Krupier nie bierze tutaj udziału w rozdaniu. Celem głównym rozgrywki jest stworzenie układu pięciu kart z siedmiu dostępnych dla siebie. Każdy z graczy dostaje w tym celu dwie unikalne karty, a na środek stołu trafia pięć wspólnych – przez odpowiednie ich połączenie konieczne jest stworzenie układu, który przebije układy przeciwników. Z perspektywy obstawiającego, możemy tutaj stawiać albo na układ, który wygra (niezależnie od gracza, który się nim posłuży), albo też gracza, do którego finalnie będzie należało zwycięstwo (niezależnie od układu, za pomocą którego je osiągnie). Z układami można zapoznać się na łamach samej gry – są dostępne w lewym oknie rozdania i dokładnie tam można obstawiać.

Sama rozgrywka w pokerze podzielona została na cztery etapy i przed każdym z nich możemy obstawiać – im wcześniej to zrobimy, tym więcej będziemy mogli zarobić. Warto wspomnieć o tym, że gra nie musi być ciągnięta przez wszystkie etapy – najwcześniejsza zakończy się już na drugim etapie, kiedy tylko pojawi się możliwość stworzenia jakiegokolwiek układu (wtedy bowiem będzie dostępna pula 5 kart wymaganych do każdego z układów). Dzieje się to jedynie wtedy, gdy gracz ułoży najwyższe zestawienie, a zatem Poker Królewski. Choć remisy w przypadku Pokera zdarzają się, nie są czymś bardzo częstym – zwłaszcza takie, które premiują wygraną obu remisujących graczy (obaj muszą mieć najwyższy z możliwych układów, co jest bardzo mało prawdopodobne). W przypadku remisu na niższych układach, porównywane są wartości kart, które wchodzą w skład danej kompilacji – te wyższe traktowane są jako zwycięskie.

 • 1 etapie pokera krupier przyznaje każdemu z graczy po dwie karty, które są unikalne dla nich,
 • 2 etapie rozdania krupier wykłada na środek stołu trzy pierwsze karty wspólne,
 • 3 etapie rozdania krupier dokłada jedną kartę wspólną na środku stołu,
 • 4 etapie krupier dokłada ostatnią, piątą kartę wspólną na środku.
poker online legalnie w polsce
Legalny poker w internecie – Betgames STS z bonusem

Jedno rozdanie w pokerze trwa mniej więcej 5 minut i choć można dołączyć do niego w trakcie jego trwania, najbardziej poleca się poczekanie na początek nowej rozgrywki – tak robią profesjonaliści i w taki sposób można podążać za bardzo dynamiczną sytuacją na stole.

Promocje na Betgames – z których możemy skorzystać już teraz?

Betgames jest integralną częścią serwisu bukmacherskiego Star-Typ Sport (STS) – firmy, która na polskim rynku istnieje już od 1997 roku. W chwili obecnej usługa dzieli z nim saldo, również to bonusowe. Pewne jest, że użytkownicy, którzy wykorzystają w nim bonus powitalny, będą mogli wykorzystać go również na Betgames. W ramach owego bonusu firma podwaja kwotę pierwszego depozytu, dając nam nawet 1200 złotych w środkach bonusowych.

Najatrakcyjniejszą ofertę otrzymamy jednak podczas rejestracji na www.STS.pl podając specjalny kod BETONLINE, dzięki któremu otrzymamy 29 złotych na grę. Bez żadnego depozytu, formalności i zamieszania.

STS w swojej ofercie zamieściło również bonus specjalnie dla osób korzystających z nowej usługi – niezależnie od tego, czy dopiero się zarejestrowały, czy są stałymi typerami. W ramach niego można pozyskać nawet 25 złotych bonusowych środków – wystarczy wziąć udział w akcji i przez tydzień obstawiać właśnie symulowane gry karciane. Stawka z wszystkich wygranych kuponów zostanie zsumowana, a 10% tej sumy trafi na nasze konto bonusowe.

Podsumowanie

Betgames to usługa, która może wyznaczać kierunek rozwoju bukmacherki w Polsce. Jest innowacyjna, a zarazem bardzo ciekawa i stanowi atrakcyjne uzupełnienie oferty bukmacherskiej, pozwalając na obstawianie nie tylko w chwilach, kiedy rozgrywa się spotkanie, ale w każdym momencie, w którym mamy na to ochotę. O jej sukcesie nie ma co zresztą spekulować – skoro za granicą radzi sobie doskonale, nic nie wskazuje na to, że u nas jej się nie uda. Zwłaszcza, że konkurencja z pewnością sprawi, że będzie stale rozwijana i udoskonalana, z pewnością nie tylko przez STS.

5 / 5. Ocen: 11

Maniak koszykarski od co najmniej dekady, oglądam wszystko, co się da, żeby być na bieżąco. Od kilku lat w redakcji odpowiedzialny za newsy ze świata koszykówki.

Podobne newsy

1 of 15