Licealiści z Sopotu w finale Młodzieżowego Pucharu Polski

Ekipa Trefl 1LO Sopot U19 wywalczyła sobie miejsce w gronie uczestników finału Młodzieżowego Pucharu Polski. Wydarzenie się odbędzie się w dniach 17-19 lutego.

Licealiści z Sopotu w finale Młodzieżowego Pucharu Polski
Licealiści z Sopotu w finale Młodzieżowego Pucharu Polski

W inauguracyjnym spotkaniu półfinałów nasza drużyna zmierzyła się z obrońcą tytułu, Exact System Śląskiem Wrocław. Pierwsze trzy kwarty należały do Trefla, ale w ostatniej przeciwnicy nie tylko odrobili wszystkie straty, ale także zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i ostatecznie triumfowali 59:57. Następnego dnia sopocianie rywalizowali z dobrze nam znaną ekipą z Gdyni. Starcie nie było tak jednostronne jak finały barażów POZKosz, ale i tym razem to żółto-czarni okazali się lepsi – Trefl pokonał GAK 61:55.

Pozostałe wyniki turnieju sprawiły, iż niedzielny mecz z JBL27 Katowice był dla nas bezpośrednim starciem o awans do finałów Młodzieżowego Pucharu Polski. Choć początek spotkania był wyrównany, to w drugiej części pierwszej kwarty dobra gra naszej drużyny pozwoliła odskoczyć na +8. Podopiecznym Michaela Łydkowskiego dodało to pewności, a z każdą minutą ich przewaga rosła. Przed czwartą częścią spotkania było to już dziewiętnaście punktów. Sopocianie do końca kontrolowali przebieg rywalizacji, a po ostatniej syrenie w naszym obozie zapanowała ogromna radość, gdyż triumf 66:50 zagwarantował awans do finałów. 

W decydującym turnieju weźmie też udział Exact System Śląsk Wrocław oraz dwie najlepsze ekipy drugich półfinałów, czyli SKM Zastal Zielona Góra i Enea Basket Junior Poznań. Przypomnijmy, iż Trefl Sopot jest pierwszym, historycznym zwycięzcą turnieju o Młodzieżowy Puchar Polski. W 2020 roku w Warszawie żółto-czarni pokonali 79:77 Asseco Arkę Gdynia. 

4.8 / 5. Ocen: 34

Ogromna wiedza o koszykówce to tylko miły dodatek, jaki posiada ten potężny przeredaktor. W Probasket odpowiedzialny za wszystko, od banowania niedobrych userów po pisanie relacji prosto z USA!

Podobne newsy

1 of 41