Mocny transfer Legii Warszawa. Amerykanin zagra w stolicy!

Legia Warszawa zaskakuje kolejnym mocnym nabytkiem! Do drużyny prowadzonej przez trenera Wojciecha Kamińskiego dołącza świetny strzelec i rozgrywający, 24-letni Amerykanin Shawn Pipes Jr, który był najlepszym strzelcem czeskiej ekstraklasy.

Mocny transfer Legii Warszawa. Amerykanin zagra w stolicy!
Mocny transfer Legii Warszawa. Amerykanin zagra w stolicy! (Fot. Usk Praga)

Shawn Pipes Jr zagra w Legii Warszawa

Miniony sezon był debiutem Pipesa na europejskich parkietach, gdzie reprezentował barwy czeskiego USK Praga, a drużyna doszła do ćwierćfinału ligi NBL. Teraz ten skuteczny i efektowny rozgrywający staje się kluczowym graczem Legii Warszawa.

Shawn Pipes Jr podkreśla swoje zadowolenie z dołączenia do klubu o bogatej historii, a także z możliwości gry pod wodzą trenera Kamińskiego. Nowy nabytek wyraża swoje ambicje, mówiąc: „Chcę dać drużynie wszystko, co mam najlepszego każdego dnia. Jestem w pełni gotowy, by być częścią Legii i przyczynić się do osiągania zwycięstw oraz zdobycia mistrzostwa. Fani mogą oczekiwać dużej dawki energii na parkiecie i wielu celnych „trójek”.”

Pipes, mierzący 188 centymetrów, urodził się w Woodridge, stanie Illinois. W czasie studiów na Uniwersytecie Green Bay zdobył tytuł licencjata z zarządzania i marketingu, a później ukończył magisterium z marketingu na Uniwersytecie Santa Clara. W swojej seniorskiej karierze w Green Bay Phoenix średnio notował 14,5 punktu, 4,1 zbiórki i 3 asysty na mecz. Następnie, grając dla Santa Clara Broncos, uzyskiwał średnio 11,9 punktu, 2,7 zbiórki i 2,8 asysty na mecz, regularnie pojawiając się w pierwszej piątce swojego zespołu.

Z Pragi do Warszawy

W 2022 roku Pipes związał się umową z USK Praga, czołowym klubem w Czechach, zdobywcą Pucharu Zdobywców Pucharów w 1969 roku. Szybko stał się liderem drużyny i jedną z czołowych postaci całej czeskiej ligi, imponując skutecznością rzutów zza łuku na poziomie 39% w całym sezonie. W barwach Pragi rozegrał 41 meczów, notując średnio 19,9 punktu, 3,6 zbiórki i 3,3 asysty na mecz, spędzając na boisku zwykle 30 minut.

Shawn Pipes Jr został najlepszym strzelcem czeskiej ligi NBL, a jego imponujące występy przyczyniły się do awansu USK Praga do fazy play-off, gdzie zmierzyli się z obrońcą tytułu, Erą Nymburk. Nowy rozgrywający Legii zdobywał średnio 18 punktów na mecz w ćwierćfinałach, jednak Praga nie zdołała zaskoczyć faworyzowanego Nymburka, przegrywając rywalizację 2-4.

Najlepszym indywidualnym występem Pipesa był mecz z Hradec Kralove, w którym zdobył aż 36 punktów, trafiając sześć razy zza linii trójek.

Trener Wojciech Kamiński wyraża swoje zadowolenie z pozyskania Pipesa i widzi go jako rozgrywającego, który może również zdobywać punkty jako rzucający obrońca, grając razem z Jakubem Schenkem. Trener Kamiński podkreśla, że Amerykanin jest szybkim zawodnikiem, który już po pierwszym sezonie w Europie spełnia oczekiwania klubu. Oczekuje się, że Pipes będzie się rozwijał i stawał się coraz lepszym zawodnikiem sezon po sezonie.

Shawn Pipes Jr jest pierwszym obcokrajowcem w drużynie Legii Warszawa na sezon 2023/24, w którym Legia będzie rywalizować nie tylko w Orlen Basket Lidze, ale także w kwalifikacjach do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Oprócz Pipesa, w składzie Zielonych Kanonierów znajdują się również tacy zawodnicy jak Michał Kolenda, Jakub Schenk, Dariusz Wyka, Grzegorz Kulka i Benjamin Didier-Urbaniak.

4.9 / 5. Ocen: 105

Ogromna wiedza o koszykówce to tylko miły dodatek, jaki posiada ten potężny przeredaktor. W Probasket odpowiedzialny za wszystko, od banowania niedobrych userów po pisanie relacji prosto z USA!

Podobne newsy

1 of 41