Ósma wygrana Legii Warszawa z rzędu

Koszykarze Legii Warszawa odnieśli ósme zwycięstwo z rzędu. Tym razem zawodnicy ze stolicy pokonali Suzuki Arkę Gdynia.

Ósma wygrana Legii Warszawa z rzędu (fot. Piotr Koperski/LegiaKosz.com)

Wygrywali od samego początku

Legioniści zaczęli od prowadzenia 8:0 na które złożyły się trafienia Kyle’a Vinlesa i Travisa Leslie. Gospodarze poszli za ciosem i z każdą minutą powiększali przewagę, która po pierwszej kwarcie wynosiła 13 punktów. Zdecydowanym liderem punktowym stołecznej ekipy był Kyle Vinales, który już po pierwszych 10 minutach spotkania miał na swoim koncie 13 „oczek”. Kolejne minuty także upływały pod znakiem dominacji Zielonych Kanonierów. Zza łuku trafiali Dariusz Wyka, Łukasz Koszarek i Aric Holman. Gdynianie odpowiadali punktami DJ Fennera, Jamesa Florence’a i Adama Hrycaniuka, ale nie byli w stanie zatrzymać dobrze funkcjonującego ataku Legii. Do przerwy warszawianie prowadzili 48:29.

Celem gdynian w drugiej połowie był pościg za rywalem, lecz dość szybko nadzieja na korzystny rezultat opuszczała Suzuki Arkę Gdynia. Efektownymi akcjami popisywali się Travis Leslie i Grzegorz Kamiński, Legia wciąż głodna była kolejnych punktów. Przewaga warszawian była już bliska 30 punktów co sprawiło ze trener Wojciech Kamiński wpuścił na parkiet najmłodszych zawodników spośród swojego zespołu. Benjamin Didier-Urbaniak i Szymon Kołakowski przez zapisali się w statystykach dzięki zbiórkom i asystom dokładając w ten sposób swoją cegiełkę do triumfu 90:61.

Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego kontynuują świetną passę, która teraz sięgnęła ośmiu zwycięstw z rzędu. Z bilansem 19 zwycięstw i 9 porażek zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Przed legionistami jeszcze dwa mecze sezonu zasadniczego – najbliższy rozegrają na wyjeździe, w piątek, 28 kwietnia o godz. 17:30 z BM Stalą Ostrów Wlkp.

Legia Warszawa – Suzuki Arka Gdynia 90:61 (27:14, 21:15, 25:15, 17:17)

Legia: Travis Leslie 23, Geoffrey Groselle 17, Kyle Vinales 17, Aric Holman 11, Grzegorz Kamiński 8, Dariusz Wyka 5, Łukasz Koszarek 5, Grzegorz Kulka 2, Janis Berzins 2, Benjamin Didier-Urbaniak 0, Szymon Kołakowski 0.
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik

Suzuki Arka: James Florence 15, Dominik Wilczek 8, Adrian Bogucki 8, Adam Hrycaniuk 7, Bartłomiej Wołoszyn 7, DJ Fenner 5, Novak Musić 4,Trey Wade 3, Michał Lis 2, Wiktor Sewioł 2, Aleksy Janiec 0, Adrian Pajkert 0.
Trener: Krzysztof Szubarga, as. Bartosz Sarzało

Szukasz pewniaków z piłki nożnej? Możesz sprawdzić typy na Miedź Legnica – Raków Częstochowa, który odbędzie się w tę sobotę.