Typ z koszykówki na dzień 5 sierpnia.

Na dzisiejszy wieczór do zaproponowania mam jedno spotkanie w ramach rozgrywek NBA. O godzinie 22:00 czasu polskiego dojdzie do bezpośredniej konfrontacji pomiędzy Washington Wizards a Philadelphia 76ers.

Washington Wizards – Philadelphia 76ers

W Verizon Center o godzinie 22:00 czasu polskiego jak napisałem powyżej dojdzie do konfrontacji pomiędzy Washington a Philadelphia.

Wróciło NBA a organizatorzy zrobili co mogli żeby wyglądało to atrakcyjnie.”Domowa” drużyna ma swoje motywy graficzne na ekranach, swojego spikera, naklejki na boisku. Patrząc przez pryzmat pierwszych spotkań po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią można śmiało stwierdzić, że zawodnicy są „głodni gry” i aż tryska od nich zapał i motywacja gry.

W Konferencji Wschodniej Washington zajmuje dziewiątą lokatę. Na swoim koncie gospodarze mają dwadzieścia cztery zwycięstwa i aż czterdzieści trzy porażki. Od kiedy Czarodzieje wznowili rozgrywki to nie wygląda to dla nich dobrze. Washington do tej pory rozegrał trzy pojedynki i zanotował trzy porażki. 31 lipca przegrali z Phoenix różnicą trzynastu punktów, następnie z Brooklyn ośmioma i ostatnio z Indiana jedenastoma punktami.

Ponadto Washington ma drugą najgorszą obronę w lidze. Dopóki grał Beal to nie było to aż tak widoczne ponieważ kiepską grę w obronie całego zespołu rekompensował w ofensywie.

Dzisiaj jak wiadomo nie zagra ich najlepszy w/w zawodnik i to jest wielki cios dla zespołu o czym wiadomo od dawna. Ponadto Bertans, Mathews,Payton oraz Wall także nie pomogą drużynie w dzisiejszym starciu.

Goście to ekipa, która idzie pewnie do play-off i wcale nie zdziwie się jak zajdą tam nawet do wielkiego finału. Na swoim koncie zespół z Philadelphia ma czterdzieści wygranych i dwadzieścia siedem porażek. Po dłuższej przerwie koszykarze 76ers w trzech pojedynkach zgarnęli dwie wygrane.

Oba zespoły to przepaść, jak widzimy nawet przewaga parkietu w tym meczu to coś co tylko podniosło kurs na wygraną 76ers. Spodziewam się tutaj pewnej wygranej gości różnicą przynajmniej dziewięciu punktów.

Washington – Philadelphia Typ: 2 ( AH -8,5 pkt) Kurs: 1.65 Bukmacher: STS