Bolesna porażka San Antonio Spurs. Sochan znowu nie zagrał

Trwa fatalna seria koszykarzy San Antonio Spurs. W czwartek nad ranem (czasu polskiego) podopieczni Gregga Popovicha wyraźnie przegrali na wyjeździe z Toronto Raptors 98:112 (24:34, 30:23, 21:31, 23:24). W tej potyczce po raz kolejny nie zagrał kontuzjowany Jeremy Sochan.

San Antonio Spurs

Czarna seria koszykarzy San Antonio Spurs…

Kiedy Jeremy Sochan trafiał do tej drużyny było jasne, że 19-latek nie będzie walczył wraz z kolegami o najwyższe cele (w sezonie 2022/23). Sam trener Gregg Popovich zaznaczał, że na razie najważniejsze jest to, by młodsi koszykarze zbierali doświadczenie, co powinno zaprocentować w kolejnych latach. Początek sezonu był jeszcze akceptowalny dla kibiców San Antonio Spurs. Ostatnio jednak zawodnicy tego klubu notują dramatyczne wyniki. Od 18 stycznia podopieczni Gregga Popovicha ponieśli dziesięć kolejnych ligowych porażek!

San Antonio Spurs nie sprawiło niespodzianki w Kanadzie

Zdecydowanymi faworytami czwartkowego spotkania byli oczywiście koszykarze Toronto Raptors. Firmy bukmacherskie nie dawały podopiecznym Gregga Popovicha większych szans. Przypuszczenia się potwierdziły, chociaż do pewnego momentu był to bardzo wyrównany bój. Po pierwszej kwarcie koszykarze kanadyjskiego klubu prowadzili 34:24. W drugiej odsłonie zawodnicy SAS zaczęli grać lepiej. W pewnym momencie to oni byli nawet o dwa oczka z przodu (47:45). Do końca tej kwarty trwała bardzo zacięta rywalizacja.

Finalnie lepsi okazali się gracze z Toronto, którzy prowadzili, ale już tylko trzema oczkami (57:54). Przyjezdnym zaczęło brakować sił. W trzeciej kwarcie gospodarze konsekwentnie powiększali przewagę. Po ostatniej syrenie prowadzili już 88:75. Ostatnie część tej rywalizacji nie zmieniła znacząco rezultatu. Gospodarze utrzymywali prowadzenie i finalnie pokonali podopiecznych Gregga Popovicha 112:98.

Jeremy Sochan nie zagrał z powodu kontuzji

19-latek opuścił trzecie spotkanie z kolei. Jeremy Sochan nie zagrał nie tylko przeciwko Toronto Raptors, ale także w potyczkach San Antonio Spurs z Chicago Bulls i Philadelphią 76ers. Powodem jest kontuzja pleców (sprawdź, kiedy gra Sochan kolejny mecz). Ostatni raz widzieliśmy 19-latka na parkiecie 2 lutego 2023 roku. W przegranym meczu z Sacramento Kings (109:119) Polak grał przez blisko siedem minut, ale nie zdobył ani jednego oczka.