EuroCup: fatalny wynik Śląska Wrocław

Podopieczni Andreja Urlepa nie sprawili sensacji i przegrali w 14. kolejce tych rozgrywek z Promitheas. Zawodnicy greckiego klubu triumfowali z mistrzami kraju 90:66 (18:27, 25:14, 24:13, 23:12).

EuroCup

Miłe złego początki w hali Dimitris Tofalos Arena

Tak naprawdę wszystko wskazywało na to, że podopieczni Andreja Urlepa wczoraj przegrają. Rywale z Grecji do tej pory spisywali się zdecydowanie lepiej w tych rozgrywkach. A na dodatek 65-letni Słoweniec nie mógł skorzystać w środę z kilku kluczowych zawodników.

Początek spotkania potwierdzał te przypuszczenia. Grecy szybko wyszli na prowadzenie 7:2. Potem jednak mistrzowie Polski zaczęli odrabiać straty. Udało im się doprowadzić do stanu 9:6. Wtedy w Patras zaczęły dziać się bardzo niespodziewane rzeczy. Osłabieni podopieczni Andreja Urlepa zanotowali serię… 19:0! Dzięki temu to oni sensacyjnie objęli prowadzenie 25:9. Zawodnicy greckiego zespołu zdołali jeszcze przed końcem pierwszej kwarty nieco zniwelować te straty. Ostatecznie wrocławianie triumfowali w tej części, ale tylko 27:18.

Potem zawodnicy Promitheas grali już zdecydowanie lepiej. Grecy konsekwentnie odrabiali straty, a później udało im się nawet objąć prowadzenie. Po dwóch kwartach na tablicy wyników widniał rezultat 43:41 dla rywali. Mistrzowie kraju nie byli już w stanie nawiązywać wyrównanej walki. Po trzeciej kwarcie przegrywali 13. punktami. Ostatecznie skończyło się zaś na wyniku 90:66 dla koszykarzy Promitheas.

Fatalna sytuacja w tabeli EuroCup

Postawa Śląska Wrocław w tych rozgrywkach jest dramatyczna. Po 14. kolejkach podopieczni Andreja Urlepa mają na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo i aż 13 porażek. Niestety, mistrzowie kraju zajmują ostatnie, dziesiąte miejsce w tabeli. Bilans punktowy także pozostawia wiele do życzenia. W dotychczasowych spotkaniach koszykarze Śląska Wrocław rzucili 1014 oczek, a stracili 1203. Warto dodać, że najlepsza ósemka awansuje do 1/8 finału. Wrocławianie nie mają jednak realnych szans, aby im się to udało.

Z kim Śląsk Wrocław zagra kolejny mecz w tych rozgrywkach?

Podopieczni Andreja Urlepa mają trochę przerwy od EuroCupu. Wszystko dlatego, że kolejne spotkanie zostanie rozegrane dopiero 8 marca 2023 roku. Rywalem mistrzów kraju będą koszykarze London Lions. Mecz odbędzie się we Wrocławiu.