Aby można było korzystać z bukmacherskiej aplikacji mobilnej, najpierw trzeba ją zainstalować w obrębie urządzenia, z którego się korzysta. Jeśli posiadamy na nim zainstalowany system operacyjny iOS, nie powinniśmy mieć z tym problemu – aplikacja ta znajduje się bowiem w oficjalnym sklepie Apple App Store. Wystarczy więc zainstalować ją w standardowy sposób, znany z instalacji każdej innej aplikacji. Problemy jednak rozpoczynają się w momencie, w którym korzystamy z urządzenia z Androidem na pokładzie. W tym przypadku proces instalacyjny jest zgoła odmienny. Wynika to przede wszystkim z faktu, że aplikacji tej nie ma w oficjalnym sklepie platformy – Google Play. Z czego wynika jej nieobecność w nim i w jaki sposób zainstalować aplikację, by móc z niej korzystać? Czy jest to bezpieczne i legalne? O tym wszystkim traktować będzie nasz dzisiejszy wpis.
Dlaczego aplikacji bukmachera nie ma w Google Play?
Jeszcze zanim podejdziemy do instalacji aplikacji mobilnej dowolnego bukmachera na platformie z systemem Android, musimy zrozumieć, dlaczego tak właściwie proces ten wymaga od nas podejmowania się mniej standardowych działań. Powód tego jest prostszy, niż komukolwiek mogłoby się wydawać. Wynika to bowiem z polityki Google Play. Amerykański operator sklepu uznał, że wszelkiego rodzaju hazard nie powinien znajdować się na jego łamach. W związku z tym polscy bukmacherzy, ale i ci działający poza granicami naszego kraju nie są w stanie przejść przez jego weryfikację i opublikować swojej aplikacji w jego ramach.
Oczywiście należy mieć na uwadze fakt, że regulamin Google Play lubi się zmieniać. Niestety, ale już od wielu lat w kwestii tolerowania hazardu pozostaje niewzruszony. Jeśli jednak cokolwiek miałoby się zmienić, bukmacherzy z pewnością szybko na to zareagują, dbając o większą dostępność własnej aplikacji mobilnej.
Instalacja bukmacherskiej aplikacji mobilnej na Androida
Chcąc zainstalować dowolną aplikację mobilną na Androidzie, zazwyczaj po prostu uruchamiamy sklep Google Play, wyszukujemy ją w jego obrębie, a następnie używamy przycisku Zainstaluj. Niestety, ale w przypadku aplikacji pochodzących od bukmacherów cały proces jest zgoła odmienny (przyczyny podaliśmy powyżej). Zmusza nas bowiem do ominięcia odwiedzania sklepu Google Play. Jak zatem zainstalować aplikację mobilną bukmachera STS i móc cieszyć się z wszystkich jej funkcjonalności?
- Pobieramy plik .apk z aplikacją – znajdziemy go na odpowiedniej podstronie serwisu głównego wybranego przez nas bukmachera. Najlepiej jest zrobić to na telefonie – wtedy też nie powinniśmy zamykać powiadomienia informującego nas o tym, że plik został pobrany (będziemy mieli do niego szybszy dostęp). Jeśli jednak obawiamy się o to, że pobierzemy go z niezaufanego źródła (oszuści lubią stosować adresy URL do złudzenia przypominające te prawdziwe), zawsze możemy pobrać go na naszym komputerze, a następnie przetransferować go przy użyciu kabla USB. Nieco utrudni to jednak proces instalacyjny.
- Zezwalamy na instalację aplikacji z nieznanych źródeł. Aby to zrobić, najpierw musimy przedostać się do ustawień naszego telefonu. Dokładna lokalizacja tego konkretnego ustawienia może zależeć od wersji systemu operacyjnego, w obrębie której działamy – najszybciej będzie nam więc wyszukać frazę “źródła”. Dokładna nazwa ustawienia to Zezwalaj na instalację aplikacji z nieznanego – znajduje się ono zwykle w obrębie zakładki Zabezpieczenia (lub Bezpieczeństwo). Abyśmy uzyskali do niego dostęp, często musimy rozwinąć ustawienia zaawansowane. Nie zapominajmy, że ustawienie to pozwala na instalowanie wszystkich plików .apk – nie tylko tego pochodzącego od bukmachera.
- Uruchamiamy plik instalacyjny – jeżeli nie zamknęliśmy powiadomienia informującego o jego pobraniu, będziemy mogli po prostu w nie tapnąć. Jeśli jednak to zrobiliśmy lub wygrywaliśmy plik .apk za pośrednictwem komputera i kabla USB, najpierw będziemy musieli uruchomić przeglądarkę plików (na przykład tę systemową) i dopiero w niej go wyszukać. Po chwili system zainstaluje naszą aplikację, a gdy skończy, otrzymamy odpowiedni komunikat.
- Otwieramy aplikację mobilną – po zainstalowaniu, aplikacja trafi dokładnie tam, gdzie każda inna, którą instalujemy. Możemy już ją otworzyć i zacząć z niej korzystać. Pamiętajmy jednak, że większość bukmacherskich apek pozwala nam przeglądać ich zawartość dopiero po założeniu konta i zalogowaniu się na nie. Jeśli mamy już takowe w serwisie głównym buka, musimy skorzystać z jego danych. Konta w aplikacji i serwisie głównym są bowiem takie same.
Aplikacja mobilna bukmachera | |
---|---|
Aplikacja STS | www.STS.pl |
Aplikacja na systemy | Android, iOS |
Darmowa aplikacja? | Tak |
Jeśli udało nam się pomyślnie zainstalować bukmacherską aplikację mobilną, możemy przestawić ustawienia naszego telefonu tak, aby nie dawał on możliwości instalacji aplikacji z nieznanych źródeł. Tę, na której nam zależało posiadamy już w końcu zainstalowaną. Jej ewentualne aktualizacje będą (w większości przypadków) instalowały się automatycznie, przy uruchomieniu. Zmiana tego ustawienia na pewno wpłynie na nasze dalsze bezpieczeństwo – nie powinniśmy o niej więc zapominać.
Bukmacherskie aplikacje mobilne zazwyczaj są przystosowane do tego, by działać płynnie w obrębie również nieco starszych urządzeń. Bukmacherzy online mimo wszystko zawsze publikują na swoich stronach minimalne wymagania, jakie muszą one spełniać. Jeśli nasz telefon lub tablet nie spełnia ich, wciąż możemy spróbować instalacji.
Warto wiedzieć: proces instalacji aplikacji mobilnej na urządzeniach z systemem iOS nie jest uzależniony od konkretnego bukmachera. Niezależnie więc od tego, czy interesują nas najlepsi bukmacherzy online w Polsce i ich aplikacje, czy też zamierzamy korzystać z usług stosunkowo nowej firmy, zawsze będziemy musieli wykonać te same akcje, by obstawiać mobilnie.
Legalny bukmacher | Oferta bonusów | Kod |
---|---|---|
STS.pl | 1660 PLN w bonusach! | BETONLINE |
Superbet.pl | 3754 PLN w bonusach | BETONLINE |
eFortuna.pl | 330 PLN w bonusach | BETONLINE |
Betfan.pl | 300 PLN cashback | BETONLINE |
Fuksiarz.pl | 500 PLN bez obrotu | BETONLINE |
Plik APK od bukmachera a bezpieczeństwo i legalność
Instalacja aplikacji bukmacherskiej przy użyciu pliku .apk nie ma żadnego wpływu na to, czy jest ona legalna. Jej zgodność z polskim prawem definiuje bowiem to, który bukmacher ją dystrybuuje. Jeśli więc korzystamy z usług firmy, która działa w naszym kraju legalnie (posiada licencję Ministerstwa Finansów – koniecznie tę na działalność internetową), nie musimy się martwić, czy instalacja będzie zgodna z polskim prawem. Jak najbardziej, będzie, a my wciąż będziemy chronieni przed rząd na wypadek jakichkolwiek nieprawidłowości. Polscy bukmacherzy online biorą pełną odpowiedzialność za prawidłowość działania ich aplikacji i legalność. Sam fakt, że omija się regulamin Google Play nie sprawia, że aplikacja ta jest nielegalna. Co więcej, nie jest w stanie przysporzyć nam bana w Google Play – zwłaszcza że to my sami zgodziliśmy się na ryzyko, odznaczając opcję związaną z instalacją plików z obcych źródeł.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo pliku .apk, z tym sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Ustawiając w opcjach możliwość instalacji aplikacji z takich właśnie plików, tak właściwie wyłączamy zabezpieczenia naszego systemu operacyjnego. Oczywiście jeżeli zainstalujemy .apk z bezpiecznego źródła, nie musimy się obawiać. Problem pojawia się wtedy, gdy źródło to nie będzie do końca godne zaufania. Wtedy możemy sobie przysporzyć sporo problemów. Jeśli więc chcemy mieć pewność, że korzystamy z bezpiecznej aplikacji, za którą bukmacher bierze pełną odpowiedzialność, dbajmy o to, by zainstalować ją po pobraniu jej z odpowiedniego źródła.
Pamiętajmy: plik instalacyjny z aplikacją musimy pobrać bezpośrednio ze strony internetowej bukmachera. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że będzie on w pełni bezpieczny. Niestety, ale wielu oszustów stara się wykorzystać dość nietypowy proces instalacyjny aplikacji mobilnych na Androidzie, by wprowadzić nas w błąd i wykraść nasze dane czy pieniądze. Zawsze więc sprawdzajmy adres URL strony, z której pobieramy plik (adresy potrafią być bardzo podobne, często bazują na literówkach!). Jeśli z kolei nie mamy pewności, pobierzmy plik na komputerze (wspomnieliśmy o tym już wcześniej), a na urządzenie mobilne przekażmy go za pośrednictwem kabla USB. Nieco skomplikuje to cały proces, jednak na pewno uczyni go pewniejszym.