Najlepsze systemy bukmacherskie – Płaska stawka

Szperając w Internecie bez trudu natraficie na mnóstwo rozmaitych systemów bukmacherskich. Jedną z najpopularniejszych metod dobierania kwoty inwestowanej na kolejnych kuponach jest płaska stawka. Na czym polega ten system bukmacherski? Kto powinien go stosować? Jakie wady i zalety posiada płaska stawka i u których bukmacherów ją obstawiać? Poświęćcie kilka minut na przeczytanie naszego najnowszego poradnika typera, a poznacie odpowiedź na każde pytanie dotyczące płaskiej stawki. 

płaska stawka system bukmacherski
Najlepsze systemy bukmacherskie – Płaska stawka

Chcesz ograć bukmachera? Naucz się dobierać stawkę na kuponach!

Gracze, którym marzy się ogranie bukmachera i czerpanie regularnych profitów z zakładów w dłuższej perspektywie powinni skupić się na każdym aspekcie bukmacherskiego rzemiosła i szlifować każdy element swojej gry niemalże do doskonałości. Jednym z nich jest optymalny dobór stawki na poszczególnych kuponach, a zarazem jest to jedna z kluczowych kwestii odróżniających typera z sukcesami od graczy, którzy systematycznie dostarczają funduszy na rynek. 

Obstawianie internetowych zakładów sportowych jest najłatwiejszym zadaniem pod słońcem, jednak tylko przy scenariuszu, że wszystko idzie po myśli gracza. Wówczas kolejne zwycięskie typy niemalże same wpadają graczowi do ręki, a optymalny dobór stawki na kuponie schodzi poniekąd na drugi plan. Wygrywanie w zakładach bukmacherskich nie zawsze jednak jest takie proste i łatwe.

Co innego, jeśli szczęśliwa passa gracza dobiegnie końca, a w historii jego zakładów niebezpiecznie zacznie dominować kolor czerwony. Wówczas wielu mniej doświadczonych typerów traci rozum i zaczyna przesadnie szarżować ze stawkami, tzn. inwestuje na kuponach kwoty zupełnie nieadekwatne do tego, jakie value posiada zakład.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Po co? To bardzo proste! Żeby błyskawicznie odrobić poniesione przed momentem straty i zasypać dziurę w budżecie, . Tyle tylko, że taka strategia bardzo często przynosi efekt odwrotny od zamierzonego, a budżet gracza błyskawicznie świeci pustkami. Rozwiązaniem może być zastosowanie płaskiej stawki, czyli jednego z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych systemów bukmacherskich. 

Płaska stawka – co to jest za system bukmacherski?

Na czym polega płaska stawka? W jaki sposób z niej korzystać? W największym skrócie płaska stawka to inwestowanie identycznej kwoty na każdym kolejnym kuponie, a wyniki poprzednich zakładów nie wpływają w żaden sposób na dobór stawki. W ten sposób gracz oddala od siebie pokusę nieuzasadnionego podwyższania stawki w przypadku czarnej serii, co być może pozwoli mu zachować budżet przez długie miesiące. 

Jak stosować płaską stawkę? Najłatwiej podzielić swój budżet na jednostki i ustalić wartość jednej jednostki (1j) na poziomie 2% całego budżetu. Przykładowo – wpłacając depozyt na poziomie 1000 PLN gracz dzieli go na 50j po 2% budżetu każda, a zatem wartość 1j wyniesie 20 PLN i właśnie tyle powinna wynieść płaska stawka na każdym kolejnym kuponie. 

Rzecz jasna ustalenie płaskiej stawki na poziomie 2% całego budżetu to jedynie propozycja i można to zrobić według własnego uznania. Przykładowo – nieco odważniejsi gracze mogą inwestować w każdy kupon 5% swojego bankrolla (w omawianym wyżej przykładzie będzie to 50 PLN), z kolei typerzy ostrożni mogą obstawiać u bukmachera kolejne zakłady za 1% budżetu (odpowiednio 10 PLN). 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Płaska stawka modyfikowana

Powodzenie w przypadku stosowania systemów bukmacherskich uzależnione jest zazwyczaj od konsekwencji gracza i od tego, na ile sztywno typer będzie się ich trzymał. Szczęście w przypadku płaskiego stawkowania polega na tym, że system dopuszcza pewne modulacje, które nie zwiększają znacząco ryzyka bankructwa, a przy odrobinie szczęścia mogą zagwarantować zauważalnie wyższe profity. 

Poniżej prezentujemy trzy podstawowe rodzaje płaskiej stawki:

  • Płaska stawka podstawowa – klasyczna wersja tego systemu, którą opisaliśmy nieco wyżej. Gracz ustala kwotę stawki na początku gry w zależności od posiadanego budżetu i inwestuje identyczną kwotę w każdy kolejny zakład bukmacherski
  • Płaska stawka aktualizowana – na pierwszy rzut oka system nie różni się za bardzo od podstawowej wersji i gracz również inwestuje określony procent budżetu w zakład (np. 1% bankrolla). Z tym, że w zależności od osiąganych wyników zmienia się również kwota pieniężna, która jest na bieżąco aktualizowana w zależności od budżetu. A zatem – przy budżecie 1000 PLN będzie to 10 PLN, ale jeśli po kilku dniach budżet urośnie do 1300 PLN, to gracz powinien zainwestować w kupon 13 PLN. 
  • Płaska stawka modyfikowana – w tym przypadku gracz również inwestuje określoną część kapitału, jednak może ustalić kilka progów w zależności od stopnia ryzyka, jakim obarczony jest dany zakład. Przykładowo – obstawiać typy o małym ryzyku poniżej kursu 1.80 za 5% budżetu, typy umiarkowane z kursami 1.80 – 2.50 za 3% budżetu, a wartościowe typy po kursach powyżej 2.50 za 1% budżetu. 

Dlaczego warto stosować płaską stawkę w zakładach bukmacherskich?

Jak każdy system bukmacherski, tak również płaska stawka posiada swoje wady i zalety. Aby nasz poradnik typera był maksymalnie obiektywny i profesjonalny postanowiliśmy przedstawić Wam argumenty ZA oraz PRZECIWKO stosowaniu płaskiej stawki. Zaczynamy od plusów tego systemu. 

  • Małe ryzyko bankructwa – korzystając z płaskiego stawkowania gracz mocno oddala od siebie widmo bankructwa i wyzerowania budżetu w przypadku czarnej serii przegranych kuponów. Zakładając, że inwestuje 2% bankrolla musiałby nie trafić 50 kuponów z rzędu, aby jego konto świeciło pustkami!
superbet zakłady wzajemne
Kod promocyjny BETONLINE na darmowy freebet 34 PLN
  • Gwarancja stabilnego budżetu – małe ryzyko bankructwa to jedno. Nie mniej ważny z punktu widzenia spokoju ducha gracza jest również stabilny budżet, na którym nie dochodzi codziennie do sporych wahań. Mając to z tyłu głowy typer może podejmować lepsze decyzje odnośnie kolejnych zakładów. 
  • Ocena skuteczności swoich typów – płaska stawka, jak żaden inny system pozwala ocenić jakość swoich typów. Inne systemy nie dają takiej gwarancji, gdyż gracz może nie trafić np. 8 kuponów z rzędu, a później podnieść stawkę i 1 trafiony zakład pokrywa straty z nawiązką. To bardzo nieobiektywne i złudne. W przypadku płaskiej stawki gracz czarno na białym widzi, czy jego typy są skuteczne, czy też nie.

Argumenty przeciwko stosowaniu płaskiej stawki

Nieprawdą byłoby stwierdzenie, że płaska stawka jako system bukmacherski nie posiada pewnych niedoskonałości. Oczywiście, że posiada, a kilka z nich sprawia, że wielu graczy niechętnie korzysta z tej strategii doboru stawki. 

Przede wszystkim korzystając z płaskiej stawki należy zapomnieć o rekordowo wysokich zyskach w krótkim czasie, gdyż nic takiego nie będzie miało miejsca. Płaska stawka to system stworzony z myślą o cierpliwych typerach, którzy pragną stabilnego budżetu i regularnych zysków w dłuższej perspektywie. 

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Zakład bez ryzyka w Betgames20 PLN
Zakład bez ryzyka na Wirtualki20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Za wadę można uznać również konieczność obstawiania zakładów po wysokich kursach. Przeliczniki w granicach 1.30 – 1.40 kompletnie się nie sprawdzą w przypadku płaskiej stawki, co dla początkujących graczy może stanowić sporą niedogodność.

Dla jakich typerów przeznaczona jest płaska stawka?

Kto zatem powinien stosować płaską stawkę? Z myślą o jakich graczach został stworzony ten system? No cóż, nie istnieje określony profil gracza, który może korzystać z płaskiego stawkowania, natomiast z naszych doświadczeń wynika, że taka strategia doboru stawki najlepiej sprawdzi się w przypadku typerów stawiających swoje pierwsze kroki w świecie zakładów sportowych. Zawodowi typerzy z forum Betonline chętniej stosują te taktykę do ogrywania bukmacherów.

Początkujący gracze bowiem niejednokrotnie mają olbrzymie problemy z optymalnym doborem inwestycji, przez co ich kupony są albo niedoszacowane, albo ponosi ich fantazja i obstawiają swój kupon zdecydowanie powyżej value. 

Poza tym korzystanie z płaskiego stawkowania wyklucza możliwość gry all in, czyli inwestowania całego kapitału w pojedynczy zakład. Gracz rozbija swój budżet na kilkadziesiąt jednostek, dzięki czemu może cieszyć się grą u bukmachera przez bardzo długi okres. 

U jakich bukmacherów korzystać z płaskiej stawki?

Wiemy zatem już wszystko na temat płaskiej stawki. Wiemy czym charakteryzuje się ten system bukmacherski, jakie posiada wady, a jakie zalety, a także jacy gracze powinni z niego skorzystać. Pozostaje jedno pytanie – u jakiego bukmachera stosować system płaskiej stawki w ten sposób, aby przynosiła ona maksymalne profity w długim okresie czasu?

polski bukmacher bez podatku
Polski bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus

Z pewnością szalenie istotne w tym kontekście będzie obstawianie kolejnych kuponów po atrakcyjnych kursach, a wymarzony scenariusz byłby taki, aby grać je bez podatku. A zatem idealny profil bukmachera pod płaską stawkę byłby taki, który umożliwiłby obstawianie zakładów bez pobierania 12% podatku od obrotu, a jego kursy były najwyższe z możliwych na rynku. 

Od razu nasuwa nam się jedna propozycja, a mianowicie bukmacher STS. Ten legalny bukmacher od lat słynie nie tylko z szerokiego wachlarza zakładów i sporego bezpieczeństwa środków, ale przede wszystkim znakiem rozpoznawczym bukmachera STS są wysokie kursy, za które zresztą był wielokrotnie nagradzany w rozmaitych branżowych plebiscytach. 

Mało tego! Decydując się na rejestrację konta na www.STS.pl, gracz może skorzystać z promocji powitalnej czy freebetów.

Drugim bukmacherem wartym polecenia jest forBET, który również ma ciekawą promocję, a jednym z elementów jest właśnie gra bez podatku. Bukmacher bierze na siebie 12% podatek od obrotu na każdym kuponie przez 14 dni od momentu rejestracji konta, a to doskonała okazja, żeby przetestować ofertę zakładów i przekonać się co do opłacalności stosowania płaskiej stawki. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Gra bez podatku przez 14 dni to tylko jeden z elementów promocji na start od bukmachera forBET. Poza tym każdy gracz może liczyć na bonus 100% od pierwszego depozytu 2000 PLN oraz bonus MaxiZysk od drugiej wpłaty aż do 200 PLN. Z taką pulą darmowych środków na starcie testowanie płaskiej stawki powinno przebiegać bez większego stresu. Rejestracja z kodem „BETONLINE” to dodatkowe 50 PLN bonusu, założyć konto można na stronie www.iForbet.pl.

Czy warto stosować płaską stawkę? Najważniejsze pytania i odpowiedzi

Co to jest płaska stawka?

To system stawkowania polegający na inwestowaniu w kolejne zakłady dokładnie tej samej kwoty lub określonej części budżetu. 

Jakie są zalety płaskiej stawki?

Przede wszystkim gracze stosujący płaską stawkę zmniejszają ryzyko bankructwa oraz czynią swój budżet znacznie stabilniejszym. 

Którzy typerzy powinni rozważyć stosowanie płaskiej stawki?

System ten powinien się doskonale sprawdzić przede wszystkim w przypadku początkujących graczy stawiających swoje pierwsze kroki w zakładach. 

5 / 5. Ocen: 3

Maniak koszykarski od co najmniej dekady, oglądam wszystko, co się da, żeby być na bieżąco. Od kilku lat w redakcji odpowiedzialny za newsy ze świata koszykówki.

Podobne newsy

1 of 15