Dwa zwycięstwa Legii nad Spójnią

Dwa ćwierćfinałowe zwycięstwa w meczach z PGE Spójnią Stargard odniosła ekipa Legii Warszawa w trwającej fazie play-off Energi Basket Liga.

Aric Holman (fot. Piotr Koperski)

Legia ponownie lepsza od rywali

Lepiej spotkanie rozpoczęła PGE Spójnia, która po niespełna trzech minutach gry prowadziła 9:2. Prowadzenie gości nie trwało długo – za trzy trafili Kyle Vinales i Janis Berzins, a efektownym wsadem popisał się Dariusz Wyka. Kolejne minuty to bardzo wyrównana walka punkt za punkt, ale to legioniści zaliczyli lepszą końcówkę premierowej odsłony spotkania w której zbudowali pięciopunktową przewagę (23:18). Warszawianie nie zamierzali na tym poprzestawać i już na samym początku drugiej kwarty powiększyli prowadzenie do 12 „oczek”. Przerwa na żądanie trenera Sebastiana Machowskiego przyniosła skutek, bowiem wskazówki szkoleniowca pomogły Spójni zaliczyć serię 7:0. Przestój legionistów zakończył Aric Holman, a chwilę później dorobek zespołu powiększyli Geoffrey Groselle i Travis Leslie. Na półmetku starcia Legia prowadziła 45:40

W ciągu niespełna czterech minut Zieloni Kanonierzy zdołali uciec rywalom na 18 punktów. Imponująca seria gospodarzy pozwoliła im na nieco więcej oddechu, ale stargardzianie nieustannie próbowali znaleźć metodę, by w końcu zacząć punktować w tej części gry. W końcu zza łuku przymierzył Brody Clarke, a na linii rzutów wolnych nie myli się Karol Gruszecki. Niezawodny po stronie Legii był jednak Kyle Vinales, który po 30 minutach gry miał na swoim koncie już 24 punkty, a jego zespół prowadził 71:57. Goście nie znajdowali odpowiedzi na skuteczna grę przeciwnika, a Legia nie traciła czasu wciąż dążyć do powiększenia prowadzenia. Sygnałem do pościgu za rywalem mogły być dwie z rzędu „trójki” Spójni – trafiali najpierw Paweł Kikowski, a po chwili Karol Gruszecki. Legia odparła atak stargardzian i pewnie sięgnęła po zwycięstwo 91:78 i już tylko jeden triumf dzieli ich od awansu do półfinału Energa Basket Ligi.

Teraz rywalizacja przenosi się do Stargardu – trzeci mecz pomiędzy Legią i PGE Spójnią zaplanowano na czwartek, 11 maja o godz. 18:00 w hali OSiR Stargard.

Już teraz można sprawdzić typy na koszykówkę na zbliżające się pojedynki w polskiej ekstraklasie!