MKS Dąbrowa Górnicza bez szans w starciu z Zastalem Zielona Góra

W niedzielę zostało rozegrane tylko jedno spotkanie 20. kolejki Energa Basket Ligi. W Dąbrowie Górniczej koszykarze miejscowego zespołu okazali się dużo słabsi i przegrali z Zastalem Zielona Góra 88:108 (31:27, 17:32, 13:24, 27:23).

MKS Dąbrowa Górnicza

Dobra pierwsza kwarta w wykonaniu Dąbrowy Górniczej

Faworytami niedzielnej rywalizacji byli goście, którzy przed tym meczem mogli pochwalić się dwiema kolejnymi wiktoriami. Tymczasem gospodarze zanotowali trzy porażki z rzędu. Na pewno MKS Dąbrowa Górnicza chciała zrobić wszystko, by ta fatalna passa w końcu została przerwana. Tak się jednak nie stało, chociaż początek potyczki w wykonaniu gospodarzy był dobry. Po pierwszej kwarcie zawodnicy tego zespołu prowadzili 31:29. A momentami było jeszcze lepiej. Kilka razy gospodarze prowadzili bowiem z konkurentami z Zielonej Góry nawet siedmioma oczkami.

Potem na parkiecie rządzili już gracze z Zielonej Góry…

Dla gospodarzy i kibiców tego klubu to były jednak miłe złego początki. W drugiej kwarcie przyjezdni weszli na dużo wyższe obroty i „odjechali” MKS Dąbrowie Górniczej. Ostatecznie ekipa z Zielonej Góry prowadziła po tej części gry 61:48. Stało się jasne, że gospodarzom będzie bardzo trudno o odwrócenie losów tej potyczki. Niespodzianki nie było. W trzeciej kwarcie goście z Zielonej Góry jeszcze powiększali swoją przewagę. W pewnym momencie przyjezdni prowadzili nawet 30. oczkami (85:55). Ostatecznie MKS Dąbrowa Górnicza zdołała trochę zmniejszyć straty.

Po trzeciej części tego widowiska gospodarze przegrywali jednak bardzo dużo, ponieważ 61:85. Ostatnie minuty nic już tutaj szczególnie nie zmieniły. Finalnie goście triumfowali w Dąbrowie Górniczej 108:88. Najwięcej oczek w ich szeregach rzucił Przemysław Żołnierewicz (28). Po stronie gospodarzy najskuteczniejszym zawodnikiem był zaś Gwinejczyk Ousmane Drame (24 punkty).

Jak wygląda aktualna tabela Energa Basket Ligi?

Gospodarze są obecnie na dziesiątej lokacie (28 oczek). W dotychczasowych meczach zanotowali osiem wiktorii i 12 porażek. Goście są na siódmej lokacie (31 punktów). Ich bilans to jedenaście wygranych i dziewięć przegranych. Gospodarze mają na swoim koncie cztery porażki z kolei. Tymczasem Zastal Zielona Góra wczoraj zanotował trzeci triumf z rzędu.