Zwycięstwo koszykarzy Legii przed ćwierćfinałem

Koszykarze Legii Warszawa pokonali PGE Spójnią Stargard 87:81. Dzięki zwycięstwu uplasowali się na czwartym miejscu w tabeli i poznali już swojego rywala ćwierćfinałowego w walce o mistrzostwo Polski.

Zwycięstwo koszykarzy Legii przed ćwierćfinałem (fot. Dariusz Bodziachowski)

Legia w ćwierćfinale ze Spójnią

Pomimo braku możliwości skorzystania z umiejętności kontuzjowanych Sebastiana Kowalczyka i Przemysława Żołnierewicza, spotkanie lepiej zaczęli zielonogórzanie, którzy raz po raz znajdowali dogodne okazje do zdobywania punktów. Udanie akcje kończyli m.in. Zecevic, Szymon Wójcik czy Alford co dało Zastalowi prowadzenie 24:12 po siedmiu minutach gry. Legioniści nieco zmniejszyli straty przed końcem pierwszej połowy, którą przegrali 27:17. Kolejne minuty meczu to już lepsza gra Legii, która dzięki trafieniom Travisa Lesie zbliżyła się do rywala na dystans pięciu „oczek”. Kolejne punkty Amerykanina sprawiły, że warszawianie wyszli na prowadzenie, 33:32. Legioniści poszli za ciosem – tym razem skuteczny był Grzegorz Kamiński, który powiększył przewagę swojego zespołu do siedmiu „oczek”. Punkty Dusana Kutlesicia ustaliły rezultat pierwszej polowy – gospodarze wygrali ją 46:41.

Tuż po przerwie w szeregach warszawian błyszczał Travis Leslie, który do spółki z Kylem Vinalesem powiększał swój dorobek punktowy. Podopieczni trenera Olivera Vidina nie zamierzali się poddawać – trafienia Kareema Brewtona i Jana Wójcika sprawiły, że różnica pomiędzy zespołami zmniejszyła się do trzech punktów. Przed ostatnią kwartą Legia prowadziła 70:66. Gdy już wydawało się, że Zastal dogoni przeciwnika, Zieloni Kanonierzy zadawali kolejne ciosy, które odbierały nadzieję gościom na uzyskanie korzystnego rezultatu, Wsad Arica Holmana na nieco ponad 90 sekund przed końcową syreną był pieczęcią nad triumfem Legii Warszawa, która ostatecznie pokonała Eneę Zastal BC Zielona Góra 87:81 i zajęła czwarte miejsce w tabeli sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi. To oznacza, że podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego w ćwierćfinale Mistrzostw Polski zmierzą się z PGE Spójnią Stargard. Pierwszy mecz tej rywalizacji, prowadzonej do trzech zwycięstw, już w sobotę w stołecznej hali OSiR Bemowo.

Jakie grać typy na koszykówkę? Możesz sprawdzić to w dowolnym momencie!

Legia Warszawa – Enea Zastal BC Zielona Góra 87:81 (17:27, 29:14, 24:25, 17:15)

Legia: Grzegorz Kamiński 19, Aric Holman 15, Geoffrey Groselle 12, Travis Leslie 12, Kyle Vinales 10, Grzegorz Kulka 8, Dariusz Wyka 7, Janis Berzins 4, Łukasz Koszarek 0, Benjamin Didier-Urbaniak 0, Szymon Kołakowski –
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik

Zastal: Aleksander Zecević 25, Bryce Alford 18, Dusan Kutlesić 12, Alen Hadzibegović 8, Szymon Wójcik 7, Jan Wójcik 6, Kareem Brewton 5, Michal Pluta 0, Sebastian Kowalczyk -, Przemysław Żołnierewicz -, Jakub Kunc -, Jan Góreńczyk –
Trener: Oliver Vidin, as. Wojciech Walich